GRUPA WSPARCIA DLA MAM

u-5c-conflict-c_10219620_649dbfecc3fb004b50ac2e4cab03a30974d81cc4         Przyjdź na spotkanie

GRUPY  WSPARCIA DLA MAM  

 • Znajdź bezpieczną przestrzeń i czas.
 • Odpocznij.
 • Otwórz się na wsparcie i wiedzę.
 • Naładuj swoje macierzyńskie  i kobiece akumulatory.             

Kto to jest Mama?

Co to jest Macierzyństwo?

Jak być Mamą i nie zwariować?

Jak radzić sobie z trudnymi stronami Macierzyństwa?

Jak cieszyć się Macierzyństwem, razem z jego trudnymi stronami?

Po co Mamie Wspólnota Kobiet?

Jaki jest mój własny, niepowtarzalny kształt Macierzyństwa?

Po co i jak odpoczywać od bycia Mamą?

Kim jestem, gdy nie jestem Mamą?

Jesteś Mamą. Na dziewięć miesięcy oddałaś swoje ciało, swoją macicę, miejsce tuż pod sercem. Dzięki swojej Mocy dałaś radę wszystkim trudom ciąży, porodu i połogu. Odnalazłaś w sobie i wciąż na nowo odnajdujesz nieznane Ci wcześniej pokłady cierpliwości, troski, empatii i czułości. Macierzyństwo zmieniło wszystko. Zmieniło się Twoje ciało i mózg Kobiety, zmianom uległo Twoje dotychczasowe zachowanie, relacje z najbliższymi i otoczeniem. Nawet stosunek do samej siebie przechodzi transformację.

Artystka Sarah Walker powiedziała kiedyś, że

Macierzyństwo jest jak odkrywanie nowych pokoi, w domu, w którym od dawna się mieszka.

Nikt jednak nie ostrzegł Cię, że niektóre z tych pokoi wymagają generalnego remontu. Inne potrzebują być zbudowane od podstaw. Od macierzyństwa nie ma wakacji, dlatego tak bardzo ważne jest, abyś nauczyła się dbać o siebie. To pomaga chronić i wzmacniać te siły w Matce, których tak bardzo potrzebujesz, aby odpowiednio i wystarczająco zaspakajać potrzeby dziecka. Dzięki temu możesz budować bezpieczną i pełną zaufania relację z dzieckiem. To pomaga też zachować lub zbudować bezpieczną i pełną zaufania więź ze sobą: bo stając się Mamą nie przestałaś być Kobietą i Człowiekiem.

Aby było to możliwe, potrzebna jest nam dobra wspólnota. Wspólnota innych Mam. Dużo prawdy jest w powiedzeniu, że:

Potrzeba całej wioski aby wychować dziecko

Potrzebujemy wspólnoty, bezpiecznego miejsca, gdzie możemy się wygadać, być wysłuchaną – usłyszaną – zobaczoną – zaakceptowaną – docenioną. Potrzebujemy kogoś, na kim będziemy mogły się wesprzeć. Potrzebujemy wymieniać się wiedzą. Potrzebujemy też ludzi i miejsc, gdzie będziemy mogły odpocząć i odetchnąć od wyzwań macierzyństwa.

Nasza Grupa będzie więc sprzyjać rozmowom na tematy związane z emocjami, przekonaniami, odziedziczonymi wzorcami, granicami oraz relacjami z dzieckiem, partnerem, rodziną i otoczeniem. Będziemy dzielić się troskami i blaskami swojego macierzyństwa oraz sprawdzonymi patentami na różne matczyne i kobiece okoliczności. Przede wszystkim jednak zadbamy o swoje wewnętrzne zasoby i dobre samopoczucie w roli kobiety, matki i partnerki. Nie jest to klasyczna grupa wsparcia. Jako prowadzące nie tylko czuwamy nad uczestniczkami i moderujemy rozmowę ale też dzielimy się fachową wiedzą i zawodowym doświadczeniem.

Prowadząca Grupę to:

Dominika Borowska-Stasica 

DOMINIKA:

Jestem psychologiem, psychoterapeutką, trenerem  i coachem.

Jestem kobietą.

Jestem Mamą.

I z tych obszarów pochodzą dary, którymi mogę się z Tobą podzielić.

Oferuję swoją wiedzę, doświadczenie i zrozumienie, znajomość wielu wartościowych ćwiczeń, refleksję nad Twoim „Tu i Teraz” oraz wsparcie w konfrontacji z „trudnym” i „ciemnym” a także impuls do przemyśleń i zmiany. Wszystkie te doświadczenia zbierałam pracując terapeutycznie i coachingowo z ludźmi na różnych etapach ich rozwoju. Specjalizuję się w systemowej pracy z rodzinami i parami z uwzględnieniem podejścia opartego na teorii przywiązania i mentalizacji. Interesuję się różnymi metodami ekspresji siebie poprzez taniec, ciało i ruch. Projektuję programy rozwojowe i piszę artykuły o tematyce psychologicznej i parentingowej. Swoją pracę poddaje regularnej interwizji i superwizji.

Oferuję umiejętność tworzenia bezpiecznej przestrzeni i czasu, gdzie z szacunkiem i empatią będziemy mogły zbudować przyjazną atmosferę, pełną ciepła, akceptacji i miłości. Wierzę, że dzięki odnalezieniu zapisanej głęboko w sercu i łonie każdej kobiety mądrości i wrażliwości stworzymy razem coś naprawdę pięknego.

Oferuję również  wsparcie i doświadczenie wynikające z podwójnego macierzyństwa, w ramach którego codziennie uczę się nowych rzeczy. Jako mama córki i jako mama syna.

Razem będziemy tworzyć przestrzeń, w której:

 • będziesz z empatią widziana, słyszana i akceptowana;
 • poczujesz się bezpiecznie;
 • będziesz mogła się zrelaksować;
 • odkryjesz i wzmocnisz radość z bycia Mamą;
 • nauczysz się sobie radzić z trudami macierzyństwa;
 • nauczysz się odpoczywać od bycia Mamą;
 • zdobędziesz wiedzę na temat macierzyństwa;
 • odkryjesz własny, niepowtarzalny kształt macierzyństwa;
 • nawiążesz nowe znajomości z kobietami, z którymi będziesz mogła dzielić się doświadczeniem, dawać i brać oraz wspierać sie wzajemnie w kobiecej wspólnocie;
 • na nowo odnajdziesz się i wzmocnisz w innych niż macierzyństwo aspektach, bo przecież jesteś kimś znacznie więcej niż tylko Mamą – jesteś Kobietą.

Więcej o mnie w zakładce KADRA

Metody pracy: rundki, ćwiczenia coachingowe, zadania domowe

Sprawy organizacyjne:

Spotkania Grupy Dla Mam trwają ok. 2 godzin. Spotykamy się co dwa tygodnie przez 5 miesięcy (w sumie 10 razy).

Spotykamy się w Instytucie Systemowej Pracy z Rodziną „Poza Schematem” przy ul. Kustronia 39, I piętro, pokój 305.

Koszt udziału w Grupie Dla Mam to składka na pokrycie sali:  20 zł od osoby za spotkanie. Ilość miejsc jest ograniczona-lepiej się pracuje w kameralnej, 8-10 osobowej grupie.

Jeśli masz jakieś pytania, rozważasz udział lub chcesz się zgłosić to napisz do nas:

 •  instytutpozaschematem@gmail.com

lub zadzwoń: 509345153

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *