Podróż z osobistą mandalą-charytatywny warsztat psychologiczny

mandala-zdjecie

?Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość.

A szczyt twórczości to tworzenie siebie?

/Leopold Staff/

Kształt koła towarzyszy nam od zarania dziejów symbolizując dążenie człowieka do pełni, jedności i harmonii. Podróż z osobistą mandalą to intuicyjny i twórczy proces który porządkuje wewnętrzny chaos i pomaga docierać do głębszych pokładów rozumienia siebie.

Co będziemy robić?

W trakcie spotkania usiądziemy w kręgu, wyciszymy się i wprowadzimy w nastrój sprzyjający swobodnemu komponowaniu własnej mandali. Tematem przewodnim będzie motyw ?przejścia?. Zastanowimy się, co w swoim życiu i wnętrzu chcemy wreszcie pożegnać, a na co nowego pragniemy się otworzyć. Przedstawimy to za pomocą mandali czyli spontanicznego rysunku na planie koła. Przyjrzymy się płynącym myślom, emocjom i doznaniom z ciała. W sposób szczególny skoncentrujemy się na pracy wyobraźni, która za pomocą kolorów, kształtów i symboli pozwoli wewnętrznym, nieświadomym treściom przemieścić się w obszar świadomy. Pod koniec poddamy nasze dzieła swobodnej interpretacji i za pomocą skojarzeń spróbujemy dotrzeć do nowych sposobów rozumienia siebie i swojej twórczej ekspresji.

Jakich efektów można się spodziewać?

– koncentracja uwagi

– odprężenie ciała

– ekspresja własnego ?ja?

– pobudzenie wyobraźni i emocji

– uruchomienie myślenia symbolicznego

– uporządkowanie, nadanie formy i znaczenia wewnętrznym obrazom

– pogłębiona refleksja nad sobą

– zaufanie intuicji

– sformułowanie istotnych odpowiedzi lub pytań

Co będzie potrzebne?

Możesz przynieść ze sobą swoje ulubione przybory malarskie lub rysownicze. Pomocna będzie też gotowość do uruchomienia swojej wyobraźni i pracy nad sobą.

Czego nie potrzebujemy?

Do tworzenia mandali nie są potrzebne zdolności plastyczne ani wcześniejsze doświadczenie w temacie. Nie przydaje się też krytyczne spojrzenie na swoją twórczość. Nie ma czegoś takiego jak dobra lub zła mandala, każda jest bowiem niepowtarzalnym odzwierciedleniem czyjegoś świata i jego indywidualnej prawdy.

Po co to wszystko?

Z jednej strony po to, żeby odkryć i bardziej zrozumieć siebie oraz doświadczyć swojej twórczej ekspresji i radości jaka z tego płynie. Przy okazji zrobimy coś dobrego dla innych. Tworząc osobiste mandale będzie nam przyświecał szczytny cel. Za warsztat zapłacisz po jego zakończeniu, anonimowo, tyle ile uznasz za stosowne i zasadne, a dochód w całości przeznaczymy na Białe Hełmy w Aleppo:

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,142076,20187390,biale-helmy-ratuja-ludzi-spod-bomb-laureat-nagrody-wolnosci.html

http://wyborcza.pl/7,75399,21024224,jak-pomoc-aleppo-wystarczy-niewielka-regularnie-wplacana-kwota.html

Kiedy?: 01.02.2017, godz.17.30-20.00

Gdzie?  http://www.wdrodzedosiebie.com.pl/uncategorized/podroz-z-osobista-mandala-charytatywny-warsztat-psychologiczny-dominika-borowska-stasica/

 Kto prowadzi?

Dominika Borowska-Stasica: terapeuta rodziny, psycholog, trener umiejętności psychospołecznych rekomendowany przez PTP, certyfikowany coach. Współzałożycielka i dyrektor merytoryczny Instytutu Systemowej Pracy z Rodziną ?Poza Schematem? w Bielsku-Białej. http://www.poza-schematem.com.pl/ Specjalizuje się w systemowej pracy z rodzinami i parami z uwzględnieniem podejścia opartego na teorii przywiązania i mentalizacji. Prowadzi również konsultacje i psychoterapię osób dorosłych. Interesuje się różnorodnymi metodami ekspresji siebie poprzez taniec, ciało i ruch. Ukończyła kursy związane z choreoterapią i arteterapią. Projektuje programy rozwojowe i pisze artykuły o tematyce psychologicznej i parentingowej. Swoją pracę poddaje regularnej interwizji i superwizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *